کوچ و منتورینگ سئو

به عنوان یک متخصص، مدیر یا کارشناس سئو نیازمند یک کوچ سئو هستید تا در کنار شما و سایت باشد و راهنمایی های لازم در زمینه سئو برای رشد را به شما بدهد. 

مرزی بین کوچ سئو و منتورینگ سئو وجود ندارد و این دو حوزه بسیار شبیه به هم هستند. پس در نتیجه میتوان گفت که یک کوچ یا منتور سئو وظیفه هدایت سایت شما در زمینه سئو را برای رسیدن به بهترین نتیجه دارد. 

خدمات کوچ و منتورینگ سئو در ویرا کلیک

کوچ سئو چیست؟

کوچ سئو به فرآیندی گفته میشود که توسط یک منتور یا کوچ باتجربه در زمینه سئو انجام میشود و در این حین کوچ با هدایت فرد یا تیم سئو مدنظر کمک میکند تا وب سایت به اهداف خود در زمینه سئو برسد.

منتورینگ سئو یا همان کوچ سئو یک فرآیند چندماهه است که در حین انجام آن، منتور موظف است تا برنامه ریزی لازم از صفر تا صد را برای رسیدن به اهداف و KPI های لازم را تدارک ببیند اما اجرای پروسه به دست تیم یا کارشناس سئو است.

موارد مهم در انتخاب منتور سئو

منتور سئو باید شرایط و ویژگی های مهمی را داشته باشد اعم از:

۱ – تجربه کافی در سئو : منتورینگ در سئو نیازمند تجربه کافی در پروژه های مختلف با حوزه های متفاوت است. 

۲ – قابلیت برنامه ریزی و هدایت: منتور سئو باید علاوه بر اینکه مهارت هدایت کردن تیم سئو را داشته باشد، باید امکان برنامه ریزی برای سئو را نیز داشته باشد.

۳ – انگیزه کافی به تیم : مهارت انگیزه دادن تا رسیدن به نتیجه در سئو مهم است که یک منتور یا کوچ سئو باید این گزینه را در خود تقویت کرده باشد. 

۴ – اخلاق حرفه ای : منتور سئو باید علاوه بر نظارت به پروسه کوچینگ، در زمینه انجام و تعهد به انجام نیز پایبند باشد که جزو اخلاق حرفه ایست.

نمونه کارها

مراحل کوچ و منتورینگ سئو در ویرا کلیک

ارسال درخواست کوچ سئو

در اولین مرحله درخواست شما برای کوچینگ سئو از طریق سایت یا شماره های پشتیبانی ثبت میشود. در این مرحله باید میزان مهارت تیم یا کارشناس سئو به طور کامل مشخص شده و نقطه شروع مشخص بشود.

برآورد میزان پروسه

پس از بررسی درخواست شما، بازه زمانی برای انجام کوچینگ سئو برآورد و اعلام میشود. این پروسه شامل رسیدن از نقطه فعلی به نقطه مطلوب مدنظر کسب وکار در سئو است که بعد از دریافت اطلاعات و بررسی اعلام میشود

پرداخت هزینه و تنظیم زمان انجام

پس از برآورد میزان زمان و پرداخت تعرفه اولیه، به صورت ماهیانه پرداخت انجام میشود. تمامی پروسه کوچ سئو ویرا کلیک به صورت آنلاین و از طریق شبکه های اجتماعی انجام میشود. (جهت کوچ حضوری هماهنگ کنید)

ارائه گزارش ماهیانه

ارائه گزارش ماهیانه به کارفرما از روند انجام پروسه کوچینگ سئو میتواند این اطمینان را بدهد تا مسیر و راه به خوبی در حال انجام است. ارائه گزارش میتواند تمامی ابهامات و سوالات در طول مسیر را برای هردوطرف برطرف کند. 

سوالات متداول

سئو، مخفف واژه بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو است. این عمل به معنای بهبود و بهینه‌سازی یک وب‌سایت برای موتورهای جستجو است. با سئوی مناسب، می‌توانید  وب‌سایت خود را در نتایج جستجوی موتورهای جستجو رشد داده و در نتیجه، وب‌سایت شما در اکثر کلمات کلیدی که کاربر سرچ میکند وجود دارد. ابزارهای جستجو بین کاربران اینترنت بسیار محبوب هستندکه این بازدیدها توسط موتورجستجو به سایت ها منتقل میشود. 

کلمات و عباراتی هستند که توسط کاربران در موتورجستجوی گوگل سرچ شده تا به جواب خود برسند. این کلمات هرچه بیشتر توسط کاربران سرچ شوند، برای گوگل از ارزش سرچ بالاتری برخوردار هستند.