تولید محتوا

شاید این سوال عجیب باشد، چون همه ما می دانیم که محتوا چیست! اما اینجا قصد داریم یک تعریف علمی ارائه دهیم که بتواند مبنای سایر فعالیت های بازاریابی محتوایی ما قرار گیرد. زیرا بدون داشتن یک تعریف دقیق و معتبر، فهم ما از کانتنت ناقص خواهد بود و ممکن است باعث خطا و اشتباه شده و بازدهی کانتنت مارکتینگ را کاهش دهد.

ارائه یک تعریف دقیق و جامع و مانع از محتوا، بسیار سخت و چالش بر انگیز است. تعاریف متعددی از صاحب نظران مختلف ارائه شده که هر یک از یک زاویه به محتوا نگاه کرده اند. جو پولیتزی، بنیان گذار موسسه بازاریابی محتوایی، در تعریف محتوا می گوید:

محتوا، اطلاعات قانع کننده ای است که یا اطلاع رسانی کند، یا با کاربر تعامل ایجاد کند و یا سرگرم کننده باشد.

در واقع محتوا باید بتواند از طریق انتقال یک پیام، ارزشی را برای مخاطب ایجاد کند.

null

بازنویسی

null

تالیفی

منظور از محتوا تالیفی چیست؟

اگر شما هم اهل کتاب خواندن باشید؛ حتما روی جلد کتابها نام مولف را دیده اید. مولف همان کسی ست که محتوا را به روش تالیف خلق و منتشر میکند.
تالیف محتوا به فرآیندی گفته میشود که در نتیجه آن شخص با استفاده از تجربیات و دانش شخصی خود، محتوای مختلفی را به نگارش در آورده و در اختیار مخاطب قرار میدهد. این محتوا دربردارنده تلاش ذهنی و همچنین خلاقیت نگارنده محتواست. برای خلق آن زمان زیادی صرف شده و تحقیقات متعددی صورت گرفته است. این محتوا هیچ نمونه مشابهی نداشته و کپی شده یک متن دیگر نیست. به زبان ساده محتوای تالیفی کاملا یونیک بوده و منحصر بفرد است. بنابراین نسبت به سایر محتواها برای گوگل ارزشمندتر بوده و به اعتبار سایت شما می افزاید.

محتوای تألیفی چه ویژگی‌هایی دارد؟

محتوای تالیفی کپی یا ترجمه شده نیست و نمونه مشابهی نباید داشته باشد.

برای گردآوری منابع و تالیف محتوا با کمک دانش شخصی و تجربه‌های فردی، نیازمند صرف زمان، مطالعه و پژوهش زیادی هستید.امکان به‌روزرسانی و ویرایش محتوای تالیف شده در هر زمانی وجود دارد.

این محتوا برای سئو و موتورهای جستجو ارزش بسیار زیادی دارد؛ چراکه یک محتوای دست اول و منحصربه‌ فرد است.منشأ این محتوا از ذهن و خلاقیت نگارنده آن است و لحن و ادبیات خود او را دارد.

تعرفه تولید محتوای تالیفی

۶۰۰۰ کلمه در ماه ۷۵۰ هزار تومان

محتوای ارگانیک و خلاقانه

کاملا سئو شده و استاندارد

مدت زمان پروژه ۱ ماه

۱۲ پست در ماه

منظور از محتوا بازنویسی چیست؟

بازنویسی یا بازآفرینی محتوا یکی از مهارت‌هایی است که باید تمامی تولید کنندگان محتوا چه مبتدی و چه حرفه‌ای با آن آشنا باشند.
بازنویسی یا بازآفرینی محتوا به استفاده مجدد از محتوایی گفته میشود که در گذشته تولید شده است و حال می‌توانید با تغییر فرمت و شکل آن، مجدداً آن محتوا را به مخاطبان قبلی یا در بستر و کانال جدید به مخاطب‌های جدید ارائه کنید. معادل انگلیسی بازنویسی در اغلب موارد پارافریز است.
بازنویسی محتوا با دو هدف متفاوت دارد. هدف اول بازنویسی محتوا، به روز رسانی محتوای قدیمی یک سایت برای استفاده مجدد در همان سایت می‌باشد. به روز شدن دانش و اطلاعات مربوط به موضوعات مختلف ضرورت به روز رسانی محتوا‌ی سایت‌ها را ایجاب می‌کند. از سوی دیگر ممکن است که محتوای قبلی در جذب مخاطب موفق عمل نکرده باشد. در این صورت با ارتقا و بازنویسی محتوا می‌توانید جان تازه به سایت خود بدهید.
هدف دوم از بازنویسی محتوا، برای تولید محتوای جدید جهت سایت دیگر است. گاهی تولید کنندگان محتوا بر موضوعی که قرار است در رابطه با آن تولید محتوا کنند، علم و احاطه کافی ندارند. در چنین شرایطی برای تولید محتوا می‌توان از بازنویسی کمک گرفت. همچنین از آنجایی که تولید محتوا فرایند زمانبری بوده و نیاز به اطلاعات وسیع و انرژی زیادی دارد، بازنویسی مطالب می‌تواند به ساده‌تر شدن این مسیر منجر شده و زمان کمتری را از شما بگیرد.

تعرفه تولید محتوای بازنویسی

تعرفه درج محتوا

فرم چیست؟

فرم مثل یک ظرف است که محتوا را در بر می گیرد. هر فرم، ویژگی ها و کاربردهای خاص خود را دارد و انتخاب فرم باید آگاهانه و بر اساس «هدف محتوا، رسانه ای که قرار است محتوا در آن منتشر شود، مخاطب محتوا و محدودیت های زمانی و مالی»، انجام شود.

چهار نوع فرم اصلی برای محتوا وجود دارد:

 • متن
 • تصویر
 • صوت
 • ویدیو

گاهی به اشتباه گفته می شود که ۴ نوع محتوا داریم که شامل «محتوای متنی»، «محتوای تصویری»، «محتوای صوتی» و «محتوای ویدیویی» است. اما در واقع این موارد، انواع محتوا نیستند، بلکه انواع فرم هستند. یک کارشناس بازاریابی محتوایی حرفها ی، باید فهم دقیقی از تفاوت فرم و محتوا، داشته باشد.

تعریف تولید محتوا

۶ نکته مهم از تعریف تولید محتوا پایگاه هاب اسپات :

 • تولید محتوا، یک فرایند مستمر است. نه یک اقدام مقطعی.
 • ایده پردازی، اولین گام در تولید محتواست.
 • ایده ها باید برای مخاطبان جذابیت داشته باشند.
 • محتواها باید متناسب با ایده های برنامه ریزی شده تولید شوند.
 • محتوا می تواند در فرم های مختلفی تولید شود.
 • محتوا باید در دسترس مخاطب قرار گیرد.

اهمیت و ضرورت تولید محتوا

تولید محتوا مهمترین اقدام برای جذب مشتری در بازاریابی جاذبه ای است. وقتی شما محتوا تولید می کنید، در واقع اطلاعات مفید رایگانی را در اختیار مخاطبان قرار می دهید که ۲ نوع کاربرد مهم دارد: اول این که باعث جلب توجه مشتریان جدید می شود و دوم این که با ایجاد یک تعامل با کیفیت و موثر، باعث افزایش وفاداری و حفظ مشتریان موجود می شود.

اما فقط این نیست!

به این آمار توجه کنید تا اهمیت تولید محتوا را درک کنید:

 • بازاریابی محتوایی، ۳ برابر بیشتر از بازاریابی سنتی، مشتری جذب می کند! (منبع)
 • هزینه بازاریابی محتوایی، حداقل ۶۲ درصد کمتر از سایر روش های بازاریابی است.
 • حداقل ۶۱ درصد خریدهای اینترنتی، مستقیماً بعد از مطالعه یک محتوا انجام می شوند.
 • شرکت هایی که بیش از ۱۶ محتوا در ماه منتشر می کنند، ۳ و نیم برابر بیشتر از
 • شرکت هایی که کمتر از ۴ محتوا در ماه منتشر می کنند، بازدید جذب می کنند. (منبع)
  حدود ۶۰ درصد مردم، بعد از مطالعه محتوا درباره یک محصول، انگیزه خرید پیدا می کنند.

سوالات متداول

بازدهی سئو محتوای شما، بستگی مستقیم به انتخاب صحیح و هدفمند کلمات کلیدی دارد. برای انتخاب بهترین و موثرترین کلمات کلیدی، لازم است با استفاده از ابزارهای کیورد ریسرچ، میزان جستجوی کلمات کلیدی مرتبط به کسب و کار خود و همچنین میزان جذب بازدید رقبای کسب و کار خود با این کلیدواژه ها را بررسی کنید. برای این کار می توانید از خدمات تحقیق کلمات کلیدی ویرا کلیک بهره مند شوید.

حجم محتوای شما باید با موضوعی که برای تولید محتوا مد نظر دارید و هدف جستجوی کاربر (Search Intent) تطبیق داشته باشد. اگر بخواهیم از زاویه آماری به مسئله نگاه کنیم، تحقیقات سایت های Ahrefs و Backlinko و HubSpot نشان می دهد برای کسب رتبه های برتر در نتایج جستجوی گوگل، محتواهایی که حداقل ۱۵۰۰ الی ۲۵۰۰ کلمه دارند، از قدرت رقابتی بالاتری برخوردار هستند. (اما اگر نیازمند محتوایی کمتر از ۱۵۰۰ کلمه هستید هم ویراکلیک برای شما تولید میکند و هیچ مشکلی از لحاظ سئوی ندارد)

بله. ویراکلیک در جشنواره های تخفیف خودش برای سفارش محتوا و سئو تخفیف میدهد.

بله. ما در ویراکلیک بر تولید محتوای با کیفیت تمرکز داریم. اگر به هر دلیلی از کیفیت خدمات ما رضایت نداشته باشید، کل مبلغ پرداخت شده، بازگردانده خواهد شد.

مدت زمان لازم برای تولید و تحویل محتوا، بستگی به «تعداد محتوا» و «تعداد کلمات هر محتوا» در سفارش شما دارد.

نگران نباشید. ما محتوای شما را در اختیار هیچ شخص حقیقی یا حقوقی دیگری قرار نمی دهیم. ما برای حقوق مالکیت معنوی شما احترام قائل هستیم.